دسته‌ها
دسته‌بندی نشده

نصب رادیاتور

به طور معمول بهترین محل نصب برای رادیاتور ها در زیر پنجره‌ها و دیواره‌های خارجی می‌باشد به این دلیل که بیشترین تلفات حرارتی را از این دو نقطه داریم.
تلفات حرارتی معمولا به دو بخش تقسیم مي‌شود:

  1.  تلفات حرارتی ناشی از جداره‌های خارجی از قبیل کف، سقف و …
  2.  تلفات حرارتی ناشی از نفوذ‌های هوای سرد از درز پنجره‌ها

با عایق کاری بهتر ساختمان‌ها می‌توان از اتلاف انرژی جلوگیری نمود. نکته دیگر حائز اهمیت این است که در ساختمان‌های امروزی در مقابل پنجره‌ها از انواع پرده با ضخامت‌های مختلف و سبک‌ها مختلف استفاده می‌شود. در این حالت قرار گرفتن رادیاتور در پشت پرده نه تنها باعث گرم شدن محیط نمی‌شود بلکه باعث اتلاف انرژی و از بین رفتن پرده می‌شود. به همین دلیل قبل لوله کشی رادیاتور باید به دکوراسیون منزل و پرده‌ها دقت شود.

اگر طول رادیاتور از ۱،۸ متر در نوع پنلی و ۲۰ پره در نوع پره ای بالاتر بود باید ورودی و خروجی از دو طرف دستگاه انشعاب گرفته شود تا جریان و دمایی ثابت در تمام سطح دستگاه برقرارگردد.مدل های مختلف رادیاتور آلومینیومی دارای بست های دیواری یا پایه های زمینی متفاوت هستند که در خرید این محصرلات باید دقت کافی صورت گیرد.

لوازم مورد نیاز نصب رادیاتور پره ای شامل شیرو زانو قفلی ، بست،درپوش و ماسوره میشود. لوازم مورد نیاز نصب رادیاتور پنلی شامل شیرو زانو قفلی و درپوش و ماسوره میشود. بست مخصوص و در بعضی مدل ها درپوش و ماسوره در بسته بندی قرار دارد. نصب رادیاتور معمولی در حمام مناسب نیست و برای این کار باید از رادیاتورهای حوله ای استفاده شود.

مشاهده لیست قیمت رادیاتور در لینک روبرو : رادیاتور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.